+48 59 86 24 265

ul. Polna 1

84-300 Lębork

Sprężarki śrubowe

Urządzenia te działają w oparciu o prostą zasadę kondensowania gazu między dwie, dopasowane do siebie śruby. Sprężarki te posiadają wiele zalet i charakteryzują się m.in.:

  • Możliwością wydajnej pracy ciągłej (w odróżnieniu od kompresorów tłokowych, które wymagają przerw w działaniu) – przestoje w produkowaniu powietrza już nie będą wymagane, co zwiększy efektywność pracy.
  • Cicha praca – sprężarki śrubowe są dużo cichsze (kilkanaście razy!) od sprężarek tłokowych, co ma duże znaczenie, jeśli urządzenie działa w pobliżu większej grupy pracowników. Mniejszy hałas pozwala odpowiednio skupić się na pracy.
  • Wytrzymałość – prosty mechanizm działania pozwala na bezawaryjną, długą pracę, bez potrzeby zaawansowanych i częstych działań konserwujących.

Rodzaje kompresorów


W zależności od potrzeb, wykorzystuje się kompresory śrubowe olejowe lub bezolejowe. Urządzenia bezolejowe wykorzystywane są w różnych branżach (m.in. medycznej, farmaceutycznej i spożywczej), dzięki temu, że produkują gaz wolny od cząstek oleju. Z kolei do przemysłu budowlanego, kolejowego czy samochodowego najczęściej wykorzystuje się kompresory olejowe.


Nasi Klienci mają różne wymagania, dlatego oferujemy szereg możliwości pomagających dopasować sprężarki do każdego przemysłu. Możemy wbudować np. energooszczędny system odzysku energii, czy specjalną zabudowę razem z osuszaczami, pomagającymi usunąć cząstki wody z tłoczonego gazu.


Zachęcamy do kontaktu – nasz profesjonalny zespół doradzi i dopasuje odpowiedni kompresor śrubowy do Państwa wymagań.