+48 59 86 24 265

ul. Polna 1

84-300 Lębork

Sprężarki tłokowe

Do zakładów przemysłowych, produkcyjnych, warsztatów czy laboratoriów – w tych wszystkich miejscach często niezbędne są sprężarki tłokowe. Kompresory sprawdzą się m.in. w zasilaniu urządzeń pneumatycznych (np. specjalistycznych kluczy czy młotków).

Działanie oraz wydajność


Sprężarki pobierają powietrze, a następnie, dzięki korbowodowi, zmniejszają objętość gazu, podnosząc przy tym ciśnienie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, dzisiejsze urządzenia mogą wytworzyć ciśnienie na poziomie nawet kilkudziesięciu barów. Ich wydajność zależy od modelu i wynosi od ok. kilkuset do ponad tysiąca litrów na minutę wypompowanego gazu.


Na rynku istnieje wiele różnych modeli kompresorów. Możemy spotkać m.in. modele mające różną liczbę cylindrów, jedno lub dwustopniowe, olejowe jak i bezolejowe. Różnice wynikają z zastosowanych rozwiązań, np. sprężarki olejowe muszą mieć smarowane tłoki, by działać prawidłowo, a bezolejowe zbudowane są z materiałów minimalizujących niekorzystny skutek tarcia. Niezależnie o typu, kompresory tłokowe są proste w budowie i łatwe w obsłudze.

System odzysku ciepła


Sprężarki tłokowe mogą mieć również wbudowany system odzysku ciepła, który, bez obniżenia wydajności urządzenia, pozwoli na odzyskanie nawet 90% energii i przetworzyć ją w gorącą wodę lub powietrze (mogące ogrzewać zakłady i hale przemysłowe).


Warto wybrać spośród jednego z kilku renomowanych producentów kompresorów, takich jak np. Mark czy Alup Kompressoren. Kupując jeden z ich produktów mamy pewność wysokiej jakości wykonania połączony z bezpiecznymi, niezawodnymi rozwiązaniami, które pozwolą na częstą eksploatację urządzenia.


W razie pytań dotyczących tych urządzeń, ich zasady działania lub budowy, zachęcamy do kontaktu z nami – profesjonalny, doświadczony zespół odpowie na Państwa pytania.